Ignite Cluj-Napoca
Welcome! Bine ai venit!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Ignite Cluj-Napoca
Welcome! Bine ai venit!
Ignite Cluj-Napoca
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Avatar

5 participanți

In jos

Avatar Empty Avatar

Mesaj Scris de Kazuma Mier 24 Feb - 15:29

Sunt sigur ca majoritatea ati vazut noul film care ai uimit intreaga planeta, mai putin pe mine Avatar Icon_rolleyes. Mi-a placut animatia filmului si viziunea artistica a autorului, James Cameron, asupra unei lumii ideale insa filmul nu a venit cu nimica nou sau cu ceva original. Filmul doar a imbinat mai multe idei din filmele anilor trecuti si le-au prezentat intr-un alt context Avatar Icon_scratch. Din punctul meu de vedere filmul are mai multe mesaje insa majoritate lumii se limiteaza doar la grafica 3D si la actiune... Ce parere aveti voi despre film si care credeti ca au fost mesajele filmului si cel mai important de unde ati dedus asta? Avatar Icon_razz

Sa aveti o zi faina, vad ca a iesit soarele in zona Manasturului...

Zoli
Kazuma
Kazuma
Global Moderator
Global Moderator

Posts : 80
Join date : 24/02/2010

Sus In jos

Avatar Empty Re: Avatar

Mesaj Scris de Denysa Mier 24 Feb - 23:22

Eu nu l`am vazut si nici nu intentionez sa il vizionez Avatar 767134

Denysa
Admin
Admin

Posts : 556
Join date : 22/02/2010

https://www.facebook.com/Denysa?ref=profile

Sus In jos

Avatar Empty Re: Avatar

Mesaj Scris de Dana Joi 25 Feb - 14:00

Mi-a placut si mie filmul, dar nu este un film la care m-as uita imediat inca o data, poate peste cateva luni, un an.... Mi-ap lacut totusi ' mesajul din spatele mesajului ' daca as putea sa il numesc asa; iar scena mea favorita este aceea in care personajul principal se duce si se roaga la copacul ala.
Dana
Dana
Moderator
Moderator

Posts : 34
Join date : 22/02/2010

Sus In jos

Avatar Empty Re: Avatar

Mesaj Scris de Kazuma Mar 22 Iun - 10:38

De ce nu intentionezi sa il vezi?
Kazuma
Kazuma
Global Moderator
Global Moderator

Posts : 80
Join date : 24/02/2010

Sus In jos

Avatar Empty Re: Avatar

Mesaj Scris de Denysa Mar 22 Iun - 13:21

Mie mi`ai pus intrebarea?Daca da, pentru simplul motiv ca nu sunt curioasa sa il vad.Cum ma uit foarte rar la filme, prefer ca il loc sa ma uit la Avatar, sa vizionez alt film care ma intereseaza mai mult. Bine, inca nu l-am gasit, dar mai este timp Avatar Icon_lol

Denysa
Admin
Admin

Posts : 556
Join date : 22/02/2010

https://www.facebook.com/Denysa?ref=profile

Sus In jos

Avatar Empty Re: Avatar

Mesaj Scris de Ioanna Mar 22 Iun - 23:38

Eu am vazut vreo juma` de ora din film si m-am plictisit...In mare, stiu despre ce e vorba..si nu inteleg ce e asa fascinant la el. cred ca are loc efectul de turma.

Ioanna
Gradinita
Gradinita

Posts : 130
Join date : 13/03/2010

Sus In jos

Avatar Empty Re: Avatar

Mesaj Scris de andreea david Mier 28 Iul - 8:00

mie mi-a placut mult Avatar. Regizorul si-a imaginat o lume in care imposibilul se intampla, o lume in care totul traieste in armonie perfecta. Jake descopera frumusetea acelei lumi perfecte si incepe sa lupte pentru conservarea ei si pentru a deveni o parte din ea. Asta imi aduce aminte de Imparatia lui Dumnezeu, locul in care imposibilul devine posibil... deci... mi-a placut filmul ... l-am vazut defapt de 3 ori Avatar Icon_razz

andreea david

Posts : 33
Join date : 25/02/2010

Sus In jos

Avatar Empty Re: Avatar

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum