Ignite Cluj-Napoca
Welcome! Bine ai venit!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Ignite Cluj-Napoca
Welcome! Bine ai venit!
Ignite Cluj-Napoca
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Animalele noastre/animale preferate

+6
Dana
Claudia
Alle
MBogdan
maya
Denysa
10 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Denysa Vin 26 Feb - 0:35

Dupa cum unii stiu,sunt obsedata de animale Animalele noastre/animale preferate 31296 . Aveti animale? Ce animale va plac? Totul despre cele mai frumoase creaturiAnimalele noastre/animale preferate 295859

Eu am doua pisici si sunt matusa unui minunat caine. Pana acum am avut cam 10 pisici si cam toti atatia caini;majoritatea mi-au fost otraviti de vecini! Nesimtitii Animalele noastre/animale preferate 492393 !!! Am mai avut pesti, o testoasa, pui de gaina, un hamster, un pui de rata, iepuri si o radasca Animalele noastre/animale preferate 261399 Am gasit-o in masina si mi-a fost mila de ea, asa ca m-am hotarat sa o cazez la mine, pana a gasit-o mama. Am mai avut tot felul de insecte, dar tot timpul mi le gaseau ai mei si le aruncau. Imi amintesc ca am gasit odata o molie in camera mea si 2 saptamani am tinut-o la mine in camera, ca era iarna si mi-a fost mila sa o las afara Animalele noastre/animale preferate 200177Acum nu stiu daca mai era moarta sau vie, dar a gasit-o sora mea si s-a enervat de numa Animalele noastre/animale preferate 756167

Denysa
Admin
Admin

Posts : 556
Join date : 22/02/2010

https://www.facebook.com/Denysa?ref=profile

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Denysa Joi 4 Mar - 13:29

Hai,Dana, stiu ca ia animale Animalele noastre/animale preferate 341272

Denysa
Admin
Admin

Posts : 556
Join date : 22/02/2010

https://www.facebook.com/Denysa?ref=profile

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de maya Joi 4 Mar - 20:50

Imi place subiectul asta!! am avut vreo 7 caini care nui tineam mai mult de 2-3 zile in casa ca ii scotea mama afara, vreo 3-4 pisici o cartita mica mica cres ca avea cateva zile( saraca a murit, ca nu a vrut sa manance, tinea post negru)

a si sa nu uit am avut 2 iepurasi unera de casa il chema oscar celalalt era de camp si il chema rafael Animalele noastre/animale preferate 31296 iubesc iepurasi la nebunie.

acuma planuiesc sami cumpar un caine dar nu stiu daca o sa-mi iasa sau nu.
maya
maya

Posts : 27
Join date : 22/02/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de MBogdan Joi 4 Mar - 23:11

Mie imi plac mult cainii, dar nu orice rasa Animalele noastre/animale preferate 576484

Am avut un ciobanesc german in urma cu vreo 10 ani. Dupa parerea mea, una dintre cele mai destepte rase de caini, f usor de dresat, loiali ... cam tot ce vrei de la un caine afro

Cand o sa am casa mea o sa mai iau unul din ala soon
MBogdan
MBogdan
Admin
Admin

Posts : 65
Join date : 22/02/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Alle Mier 17 Mar - 18:29

animalele mele preferate sunt: caii, delfinii, cainii, puii de rata si iepurasii

cand eram mai mica am avut 2 hamsteri.. tot cand eram mica imi placea sa strang greieri in borcan cand mergeam la bunici :hihi: ; apoi am primit o broasca testoasa la care i-am pus numele Speedy pt k mergea foarte repede Razz

Acum am o catelusa pe care o cheama Sasha, nu e de rasa (mama ei e Chow Chow, dar tatal nu se stie ce e) , dar e foarte frumoasa love you

Aici avea doar 4 saptamani

Animalele noastre/animale preferate Pict0482b

Astea sunt poze noi:

Animalele noastre/animale preferate Fotografie0034q Animalele noastre/animale preferate Fotografie0032
Alle
Alle
Gradinita
Gradinita

Posts : 162
Join date : 13/03/2010

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&id=633781385

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Denysa Mier 17 Mar - 23:32

Animalele noastre/animale preferate 295859 Superb caine!Pare foarte bland Animalele noastre/animale preferate 31296

Denysa
Admin
Admin

Posts : 556
Join date : 22/02/2010

https://www.facebook.com/Denysa?ref=profile

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Alle Joi 18 Mar - 18:08

Ms Deny ::*: E foarte cuminte... si iubeste pe toata lumea Laughing
Alle
Alle
Gradinita
Gradinita

Posts : 162
Join date : 13/03/2010

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&id=633781385

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de MBogdan Joi 18 Mar - 18:23

Foarte fain cainele Wink
MBogdan
MBogdan
Admin
Admin

Posts : 65
Join date : 22/02/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Claudia Vin 19 Mar - 0:48

Mie-mi plac caii...f mult, asa as vrea sa am unul alb.
Claudia
Claudia
Gradinita
Gradinita

Posts : 65
Join date : 23/02/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Claudia Vin 19 Mar - 0:52

Denis ii comic commentul tau.
In legatura cu pisicile, doar atat vreau sa spun:'' Domnul ne-a facut f diferiti haha''.
Claudia
Claudia
Gradinita
Gradinita

Posts : 65
Join date : 23/02/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Denysa Vin 19 Mar - 1:49

Si mie imi plac caii love Tot timpul ma enervez cand vad pe strada cate o caruta si un om lovind calul cu biciul ca sa mearga mai repede poc

Denysa
Admin
Admin

Posts : 556
Join date : 22/02/2010

https://www.facebook.com/Denysa?ref=profile

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Claudia Vin 19 Mar - 3:17

apoi tie ti-e mila si de-o molie haha
Claudia
Claudia
Gradinita
Gradinita

Posts : 65
Join date : 23/02/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Dana Vin 19 Mar - 9:01

Alle, cainele tau e superb.

Eu iubesc cainii si caii.
Momentan am acasa 2 caini ( Hercule - un pechinez si Fred - e jumatate lup ) si pana acum am mai avut 2 ( unul de vanatoare si un pechinez sorecar ambii au fost albi ) dar au murit de batranete. Cai nu am, dar a avut bunicu cu ceva timp in urma, cand eram eu mai mica si el mai tanar Animalele noastre/animale preferate Icon_wink


Ultima editare efectuata de catre Dana in Vin 19 Mar - 14:35, editata de 1 ori
Dana
Dana
Moderator
Moderator

Posts : 34
Join date : 22/02/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Grig Vin 19 Mar - 13:16

Animalele noastre/Animale preferate? Hmmm... Eu am caini, hamsteri si pesti (pirahna Very Happy ). Dintre toate animalele astea, sincer, nu l-as pastra pe niciunu Smile) La taicameo ii plac cainii foarte mult, indiferent de rasa. Eu, in schimb, is mai pretentzios la rasa Razz Mi-ar place sa am un caine (nu mai multi Razz ), da' sa aleg eu rasa. Cei pe care ii avem acuma is ceva tentative de teckel. Stra stra stra bunica lor era tekel si de atunci, din generatie in generatie, pastram cel putin unu' din pui, ca batranii in general mor calcati de masini =)) Din cate imi amintesc acum, poate doar unu din ei nu o murit calcat de masina (desi o fost lovit de masini de cel putin 3 ori si oparit cu apa fierbinte de un vecin si cre'ca acelasi vecin o bagat si furca in el si o venit acasa cu 3 gauri adanci in abdomen Smile)) L-o dus taicameo la veterinar si i-o facut tot felu' de tratamente, l-o cusut si si-o revenit Smile) ). Legat de hamsteri...imi placeau cand eram mic, da' acuma nu imi mai atrag atentia cu nimic Razz Decat cu faptul ca de fiecare data cand am avut o femela si un mascul, femela nastea vreo 10 pui, din care vreo 6 sfarseau mancati de mama lor =)) Si de pesti nu v-am zis de ce nu-mi plac... Nu imi plac piranha ca nu is colorati...is doar pesti simplii, latzi, sclipiciosi. Da' ma enerveaza ca nu poti pune nici un alt peste cu ei in acvariu ca-i manca pe toti Smile) Mie mi-ar place un acvariu cu pesti de aia exotici, colorati, de toate felurile Laughing

By the way, stiti ce "cadou" am primit de ziua mea de la catzelusa ce o avem? Vreo 6 pui =)) Exact in 16 martie o nascut 6 pui, da' pentru ca era foarte frig afara, o inghetzat totzi. Cand o venit soramea acasa i-o gasit BETON. Si guess what? Nu o sa va vina sa credeti, da' e a doua oara cand facem asta si functioneaza Wink I-o dus pe pui in casa, asa inghetzati cum erau (deci daca ii tzineai de un picior, stateau asa DREPT, beton, asa de inghetzati erau Razz si normal ca nu respira nici unu...) si i-o spalat cu apa calda si i-o uscat cu uscatorul de par. Si TOTI si-o revenit silly Habar n-am cum functioneaza asta :don't know: Da' ma astept sa moara toti pe rand, ca asta s-o intamplat cu ceilalti pe care i-am mai dezghetzat mai demult hahaha Dupa cateva luni li s-o umflat capu si o murit :| Probabil as putea face rost de poze da' acuma mi-i lene sa caut Very Happy Ma refer la poze cu astia de acuma, care inca traiesc, nu cu aia ce o murit hahaha


Ultima editare efectuata de catre Grig in Vin 19 Mar - 13:21, editata de 3 ori
Grig
Grig

Posts : 45
Join date : 18/03/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Alle Vin 19 Mar - 13:18

Ms mult Dana ... poate pui si u poze cu Hercule si Fred.. Very Happy mi-ar placea sa-i vad
Alle
Alle
Gradinita
Gradinita

Posts : 162
Join date : 13/03/2010

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&id=633781385

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de MBogdan Vin 19 Mar - 23:52

Deci lool Grig jajaja
MBogdan
MBogdan
Admin
Admin

Posts : 65
Join date : 22/02/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Claudia Sam 20 Mar - 0:35

Mai are Dana o catea Florica :-))))).
Claudia
Claudia
Gradinita
Gradinita

Posts : 65
Join date : 23/02/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Dana Sam 20 Mar - 10:21

Ti-am mai spus Clau ca nu o mai am pe Florica Razz Laughing ca am dat-o ( de fapt nu a fost niciodata a mea; doar am tinut-o vre-o 3 saptamani ) .

Alle, am sa pun poze cu Hercule si Fred, dar un pic mai incolo.
Dana
Dana
Moderator
Moderator

Posts : 34
Join date : 22/02/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Claudia Sam 20 Mar - 12:44

nuuuuuuuuuuuu Hercule :-(((((
Claudia
Claudia
Gradinita
Gradinita

Posts : 65
Join date : 23/02/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Claudia Sam 20 Mar - 13:02

Ce-mi place sa enervez cainele ala, cand sunt dupa poarta biensur haha.De-abia ii intra capul, si felul in care ma priveste spune TOT.
As vrea sa-l vad ragusit de atata latrat din HAU-HAU , de-abia sa latre haugh-haugh :-))
Cand intram la tine-n curte mi se parea ca merg ca Petru pe apa...prin credinta :-)), mai imi venea indoiala, oare la urmatorul pas pe care-l fac o sa ma muste?...si cand ma scufundam strigam Danaaaaa. Apropo cum il cheama pe ''ton pere''?, pe Marius nu l-as striga ca stiu cat de repede mi-ar veni in ajutor haha, ar vrea el sa ma vada catarata pe un gard de frica lui Hercule.Si acum cine citeste acest mesaj sa-si imaginede ditamai caineocu...si cand colo ii un snitel de caine . I-ai facut testul cu temperamentele la Herc', pun pariu ca-i coleric hihi.
Claudia
Claudia
Gradinita
Gradinita

Posts : 65
Join date : 23/02/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Dana Dum 21 Mar - 0:17

Clau, de muscat nu are cum sa te muste; dar sigur iti rupe pantalonii Laughing !

Asa arata Hercule:

Animalele noastre/animale preferate Muzddg

Animalele noastre/animale preferate 1zzhruc

Cu Fred Nu am decat pe calculatorul de acasa ( de la Huedin ).
Dana
Dana
Moderator
Moderator

Posts : 34
Join date : 22/02/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Alle Dum 21 Mar - 0:50

Very Happy ce tare e Hercule
Alle
Alle
Gradinita
Gradinita

Posts : 162
Join date : 13/03/2010

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&id=633781385

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Claudia Dum 21 Mar - 10:25

Cred ca in poza pe butuc se uita la mine haha. Bine ca n-am probleme cu respingerea in cazul asta hihi
Claudia
Claudia
Gradinita
Gradinita

Posts : 65
Join date : 23/02/2010

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Denysa Dum 21 Mar - 18:38

Ce mutra haioasa are hahaha

Denysa
Admin
Admin

Posts : 556
Join date : 22/02/2010

https://www.facebook.com/Denysa?ref=profile

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Seraya Miriam Joi 25 Mar - 18:30

eu am avut caini de cand m-am nascut...2 canise care o murit de cancer...apoi o aparut o catelusa care o avem si azi..o cheama Lessie...am mai avut si un cocker spaniol englez da acuma ii la unchiumio...planuiesc sa-mi cumpar un pomeranian Very Happy
Seraya Miriam
Seraya Miriam
Moderator
Moderator

Posts : 275
Join date : 14/03/2010

http://twitter.com/HeyItsSerayaM

Sus In jos

Animalele noastre/animale preferate Empty Re: Animalele noastre/animale preferate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum